EN PL

Budowa największej elektrociepłowni gazowej w Polsce - kamień węgielny

powiększ

07.09.2015 r.

W dniu dzisiejszym odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego na budowie największej elektrociepłowni gazowej w Polsce - na terenie PKN ORLEN S.A.

Nasza firma na zlecenie SIEMENS (Generalnego Wykonawcy) prowadzimy Koordynację BHP całego projektu.

czy wiesz że:

Koszt inwestycji wraz z umową na serwis urządzeń bloku to 1,6 mld zł. Produkcja energii elektrycznej i cieplnej rozpocznie się na przełomie 2017 i 2018 r. Nowa elektrociepłownia gazowa o mocy blisko 600 MWe zapewni dostawy energii na potrzeby całego kompleksu rafineryjno-petrochemicznego w Płocku, zaś nadwyżki będą sprzedawane Krajowemu Systemowi Energetycznemu. Będzie to najnowocześniejsza i najbardziej efektywna tego typu elektrownia w Polsce.

Jej sercem będzie turbina klasy "H", której moc można porównać do mocy 1,2 tys. porsche 911 turbo. Posiada ona najwyższą efektywność energetyczną na świecie i jednocześnie zapewnia wysokie parametry ekologiczne przy spalaniu gazu w temperaturze ponad 1500 st. Waży blisko 400 ton i już niedługo będzie drogą wodną dostarczona z Niemiec do Polski. Najpierw popłynie na statku morzem, a następnie do Płocka na barce Wisłą. Tym samym elektrociepłownia w Płocku dołączy do czołówki nowoczesnych bloków gazowo-parowych świata. Obiekty tego typu powstały i są w fazie budowy m.in. w Niemczech, Korei, Turcji, Egipcie i USA (łącznie na całym świecie działa i jest zamówionych 75 turbin klasy "H" Siemensa).

 

   
Office 365
Zaloguj się
Zobacz nasz
kanał YT
Zobacz kalendarz szkoleń
Zapytaj o cenę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź imię i nazwisko

CONTACT_ALERT_TYPE1

Wprowadź treść wiadomości

* - pola obowiązkowe

Wyślij formularz

X
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.