EN PL

Buduj bezpiecznie - I miejsce dla naszej budowy

powiększ

31.12.2015 r.

Miło jest nam poinformować iż BUDOWA NOWEGO BLOKU GAZOWO-PAROWEGO W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM otrzymała I miejsce w konkursie Państwowej Inspekcji Pracy: "Buduj bezpiecznie"

Nagrodę otrzymał Generalny Wykonawca - firma Siemens Sp. z o.o. dla której świadczymy usługę Koordynacji i nadzoru BHP dla całego projektu.

Komisja oceniała m.in.: plan BIOZ, wielkość i złożoność prac budowlanych, jakość oceny ryzyka zawodowego, stopień identyfikacji zagrożeń, jakość koordynacji skuteczność nadzoru nad przestrzeganiem przepisów bhp i zasad bhp na budowie.

Firma SIEMENS wyróżniła również pracowników - to forma podziękowania za wkład wszystkich w sprawy BHP. Łącznie nagrody dostało ponad 450 osób pracujących na budowie.

Informacje o projekcie

Zakres prac obejmuje budowę niezależnego i w pełni wyposażonego bloku elektrowni o mocy przyłączeniowej 138 MW, w której spalany będzie gaz ziemny zaazotowany oraz gaz ziemny wysokometanowy.
Nowa instalacja bazuje na dwóch turbozespołach gazowych, jednym turbozespole parowym upustowo - konsensacyjnym oraz dwóch kotłach odzysknicowych zabudowanych w obudowie systemowej akustyczno - cieplnej. Blok elektrowni jest wyposażony w pełne systemy elektryczne i sterowania oraz całą niezbędną infrastrukturę. Wydajność netto w trakcie pracy polegającej na współwytwarzaniu energii (pełne obciążenie) wynosi 83,93 %

Buduj bezpiecznie - nasze nagrody

Możemy pochwalić się już pięcioma nagrodami  w konkursie "Buduj bezpiecznie"

Lista nagród:

  • 2015 r. I miejsce - SIEMENS - budowa bloku gazowo - parowego (Koordynacja BHP z ramienia GW)
  • 2015 r. I miejsce - EDF Polska - budowa IMOS (instalacja mokrego odsiarczania spalin) - Koordynacja BHP z ramienia inwestora
  • 2014 r. I miejsce - BASF - budowa fabryki katalizatorów - Koordynacja BHP z ramienia inwestora
  • 2010 r. I miejsce za projekt:  modernizacja i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków "Czajka" - Koordynacja BHP z ramienia członka konsorcjum firmy VEOLIA 
  • 2009 r. II miejsce za projekt: modernizacja i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków "Czajka" - Koordynacja BHP z ramienia członka konsorcjum firmy VEOLIA
Konkurs "Buduj bezpiecznie" - ogólne informacje

Organizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy - Okręgowe Inspektoraty Pracy. Celem konkursu jest upowszechnianie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy na placach budów, w tym promowanie wykonawców robót budowlanych, którzy zapewniają bezpieczne stanowiska pracy w procesie realizacji obiektów budowlanych oraz przyczynia się do ogólnego wzrostu poziomu bezpieczeństwa pracy w budownictwie w skali kraju.

 Budowa bloku gazowo - parowego - Nadzór BHP

Office 365
Zaloguj się
Zobacz nasz
kanał YT
Zobacz kalendarz szkoleń
Zapytaj o cenę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź imię i nazwisko

CONTACT_ALERT_TYPE1

Wprowadź treść wiadomości

* - pola obowiązkowe

Wyślij formularz

X
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.