EN PL

Ocena Ryzyka Zawodowego - zlecenie z Grupy Fiat

powiększ

05.07.2015 r.

Otrzymaliśmy zlecenie na przeprowadzenie i udokumentowanie oceny ryzyka zawodowego dla ponad 100 stanowisk pracy w zakładzie CNH Polska Sp. z o.o.

Zakład produkcyjny w Płocku należy do Grupy Fiat, produkowane są w nim kombajny marek Case oraz New Holland.

Czy wiesz że zakłady z Grupy Fiat mają wdrożony system o nazwie " World Class Manufacturing" w którym pierwszym podstawowym filarem jest bezpieczeństwo? 

Przeczytaj - dowiedz się więcej:

WCM ( World Class Manufacturing) jest systemem ciągłego doskonalenia w odniesieniu m. in. do bezpieczeństwa, kosztów, jakości, elastyczności, czy też poziomu obsługi klienta. WCM koncentruje się na poprawie wykorzystania obecnych zasobów bez ponoszenia dużych nakładów inwestycyjnych. Pierwszym głównym filarem w systemie WCM jest filar BHP "SAFETY".

WCM - BHP Consulting

 

Taka filozofia podejścia do problemów produkcji, wypracowana wiele lat temu w USA i Japonii, jest obecnie najbardziej znana w przemyśle motoryzacyjnym (np. System Produkcyjny Fiata, Toyoty). Filar bezpieczeństwa zakłada wdrażanie zasad i podejście do problematyki BHP na podstawie siedmiu kroków:

WCM - siedem kroków - BHP Consulting

Siedem Kroków w Ulepszeniach

Krok 1:

Analiza wypadków i następująca po niej analiza przyczyn wypadków. Jakie są ich źródła i częstotliwość zdarzeń? Poznać fakty!

Krok 2:

Określić, jakie przeciwdziałania można wdrożyć celem wyeliminowania zagrożenia i wykorzenienia źródła zagrożenia. Zastosować przeciwdziałania horyzontalnie. Zaszczepić rozumienie ryzyka w innych częściach operacji, gdzie mogą mieć zastosowanie w podobnych obszarach.

Krok 3:

Ustalić standardy tymczasowe dla bezpieczeństwa wypisując wszystkie problemy bezpieczeństwa. Ustalić priorytety dla problemów według ich ważności i potencjalnych konsekwencji.

Krok 4:

Uwrażliwić wszystkich na istotność kwestii bezpieczeństwa. Wprowadzić kontrolę ogólną dla bezpieczeństwa. Wykorzeniać postrzeganie bezpieczeństwa jako problemu dotyczącego odpowiedzialnego za nie urzędnika. Szkolić ludzi w zrozumieniu na czym polega bezpieczeństwo i w jaki sposób mogą oni wpływać na własne bezpieczeństwo.

Krok 5 :

Autonomiczna kontrola bezpieczeństwa. Przejście do punktu, w którym wszyscy patrzą w krytyczny sposób na swoje własne otoczenie wyszukując zagadnień związanych z bezpieczeństwem i okazji do ich poprawy, jako że ci, którzy najlepiej potrafią chronić ludzi od wypadków są oni sami. Pracownicy powinni aktywnie szukać sposobów na poprawę bezpieczeństwa swojego środowiska pracy.

Krok 6:

Autonomiczne standardy bezpieczeństwa. Wyposażeni w wiedzę teoretyczną z zakresu tworzenia bezpiecznego środowiska pracy i w doświadczenie w przeprowadzaniu określonych kontroli bezpieczeństwa, pracownicy mogą opracować w grupach jakie chcą ustalić własne standardy dla bezpiecznego i pewnego środowiska pracy.

Krok 7:

W pełni wdrożony system zarządzania bezpieczeństwem przy osiągnięciu zera dla wypadków w ramach bezpieczeństwa.

 

Nasza oferta również  dotyczy wsparcia w działaniach wdrażanego systemu, ukierunkowania działań oraz wdrożenia mechanizmów wspierających opisywany system WCM

Office 365
Zaloguj się
Zobacz nasz
kanał YT
Zobacz kalendarz szkoleń
Zapytaj o cenę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź imię i nazwisko

CONTACT_ALERT_TYPE1

Wprowadź treść wiadomości

* - pola obowiązkowe

Wyślij formularz

X
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.