EN PL

#PracujęNieHejtuję - Akcja Społeczna

powiększ

18.06.2020 r.

Z całego serca popieramy i przyłączamy się do AKCJI SPOŁECZNEJ "Pracuję, Nie Hejtuję", którą zorganizowały oddziały Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP.

To naprawdę ważny temat, bo problem hejtu jest wszechobecny. Dyskryminowanie, wykluczanie, zastraszanie to tylko niektóre formy jakie może przybierać. Ma to miejsce nie tylko w życiu prywatnym, ale także tym zawodowym.

Jak łatwo społeczeństwo potrafi z bohatera, np. z lekarzy, stojących na pierwszej linii frontu, zrobić obiekt hejtu?

Mówimy zdecydowane - NIE!

Szczególnie teraz, w okresie pandemii problem ten dotyka całych grup zawodowych: pracowników środowiska medycznego, górników, nauczycieli i ich bliskich. Akcja "Pracuję, Nie Hejtuję" ma na celu zwrócenie uwagi na poważny problem społeczno-psychologiczno-prawny, jakim jest hejt doświadczany przez pracowników w związku z epidemią koronawirusa oraz wdrażanie skutecznych działań antydyskryminacyjnych.

Jako przedstawicielom Służby BHP, powinno nam szczególnie zależeć na poczuciu bezpieczeństwa pracowników w środowisku pracy, zarówno w aspekcie zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Wspierajmy pracodawcę we wszelkich działaniach mających na celu ochronę pracowników przez niewłaściwym traktowaniem w miejscu pracy.

W jaki sposób możemy to robić?

Jednym ze sposobów będzie udział w bezpłatnej e-konferencji "Pracuję, nie hejtuję", która odbędzie się 22 czerwca 2020 r. o godz. 13.00.

Na problemie hejtu i poszukiwaniu akceptowalnych rozwiązań skupią się specjaliści z zakresu prawa, psychologii, negocjacji, medycyny i BHP. Podczas spotkania można będzie się dowiedzieć, jak pomóc ofiarom hejtu oraz poznać historie osób, które go doświadczyły. Wydarzenie poprowadzi redaktor Michał Olszański.

no nam szczególnie zależeć na poczuciu bezpieczeństwa pracowników w środowisku pracy, zarówno w aspekcie zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Wspierajmy pracodawcę we wszelkich działaniach mających na celu ochronę pracowników przez niewłaściwym traktowaniem w miejscu pracy.

Organizatorzy proszą o zgłoszenie udziału do 18 czerwca 2020 r. 

Poza tym organizatorzy informują jakie działania możemy jeszcze podjąć:

  •  Zamieścić materiały o akcji w widocznych miejscach w firmie.
  • Opublikować je w firmowych mediach społecznościowych (dostępne u Organizatora).
  • Wysłać mailing informacyjny do pracowników.
  •  Polubić profil akcji na Facebooku i udostępniać posty na swoim profilu z #PracujęNieHejtuję
  • Nagrać krótki (max. 30 sek.) film z informacją o sobie i powodzie wspierania akcji, a następnie opublikować go na swoim profilu na Facebooku oraz przesłać na adres: stophejt@ospsbhp.pl

Nie pozwólmy sobie na obojętność, czy cichą akceptację tego typu negatywnych zachowań!

Wspierajmy aktywnie!

 

Office 365
Zaloguj się
Zobacz nasz
kanał YT
Zobacz kalendarz szkoleń
Zapytaj o cenę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź imię i nazwisko

CONTACT_ALERT_TYPE1

Wprowadź treść wiadomości

* - pola obowiązkowe

Wyślij formularz

X
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.