EN PL

Szkolenie BHP - zarządzanie pracą na wysokosci

powiększ

29.02.2016 r.

W dniach 26-27 luty 2016 r. nasi pracownicy wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu "Zarządzanie pracą na wysokości". Szkolenie przeprowadziła firma ASCENT, której wykładowcy to certyfikowani instruktorzy IRATA.

Zakres szkolenia obejmował część teoretyczną i praktyczną polegającą na wspinaniu się po konstrukcjach na wysokość z wykorzystaniem Środków Ochrony Indywidualnej.

Kurs zaprojektowany został dla osób zaangażowanych w planowanie i nadzór prac prowadzonych na wysokości. Celem kursu było zapoznanie z normami, wymogami i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas pracy na wysokości oraz zapoznanie z zasadami oceny ryzyka i doborem najbezpieczniejszej metody pracy na wysokości.
Podczas szkolenia nasi pracownicy zapoznali się także od strony praktycznej z typowym Sprzętem Ochrony Indywidualnej, jego poprawnym zastosowaniem oraz przepisami dotyczącymi przeglądów technicznych.

Całe szkolenie podzielone było na dwie części:

  • Teoria:
    Przepisy dotyczące pracy na wysokości, kategorie pracy na wysokości, hierarchia metod pracy na wysokości, dobór ŚOI, wymagania sprzętowe oraz przeglądy techniczne, ocena ryzyka, siły działające w systemach ochrony przed upadkiem.
  • Praktyka:
    Odpowiedni dobór ŚOI do zagrożeń i środowiska pracy, prawidłowe dopasowanie sprzętu, dobór prawidłowych punktów kotwiących, planowanie i budowa tymczasowych systemów ochrony, praca w ograniczeniu, praca w podparciu, praca z amortyzatorami upadku, budowa poziomych lin bezpieczeństwa.

Zobacz również:

Office 365
Zaloguj się
Zobacz nasz
kanał YT
Zobacz kalendarz szkoleń
Zapytaj o cenę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź imię i nazwisko

CONTACT_ALERT_TYPE1

Wprowadź treść wiadomości

* - pola obowiązkowe

Wyślij formularz

X
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.