EN PL

Szkolenie - koordynator ewakuacji i osoby wyznaczone do udzielania I pomocy

powiększ

11.10.2016 r.

W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy szkolenie dla koordynatorów ewakuacji i osób wyznaczonych do udzielania I pomocy.
Szkolenie zrealizowaliśmy dla Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie.

Zgodnie z Kodeksem Pracy obowiązkiem pracodawcy jest:

  • zapewnić środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zwalczania pożaru i ewakuacji pracowników,
  • wyznaczyć pracowników do: udzielania pierwszej pomocy, wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników,
  • zapewnić łączność ze służbami zewnętrznymi, wyspecjalizowanymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, ratownictwa medycznego oraz ochrony przeciwpożarowej.

Działania te powinny być dostosowane do rodzaju i zakresu prowadzonej działalności, liczby zatrudnionych pracowników i innych osób przebywających na terenie zakładu pracy oraz rodzaju i poziomu występujących zagrożeń.

Program przeprowadzonego szkolenia obejmował:

  • Zagadnienia ogólne: Aspekty prawne pierwszej pomocy. Bezpieczeństwo ratownika. Elementy organizacji akcji ratowniczej i etapy działań na miejscu zdarzenia. Ocena ABC. Alarmowanie.
  • Ćwiczenia. Postępowanie w Nagłym Zatrzymaniu Krążenia (NZK). Praktyczne ćwiczenia z zakresu resuscytacji bezprzyrządowej. Uciskanie klatki piersiowej, prowadzenie wentylacji metodą usta-usta oraz z zastosowaniem środków ochrony osobistej (maski kieszonkowe, ustniki). Pierwsza Pomoc w przypadku utraty przytomności.
  • Warsztaty - Stany zagrożenia życia. Postępowanie ratownicze w napadzie drgawek i oparzeniach. Najczęstsze błędy i aktualne zalecenia.
  • Rola i zadania pracowników wyznaczonych do zwalczania pożarów i ewakuacji. Wymagania prawne. Zadania i obowiązki osób wyznaczonych do ewakuacji. Postępowanie pracowników po ogłoszeniu alarmu ewakuacyjnego. Zadania i obowiązki osób wyznaczonych do zadań w zakresie zwalczania pożarów. Zasady prowadzenia ewakuacji. Zasady użycia podręcznego sprzętu gaśniczego.

 

 

Office 365
Zaloguj się
Zobacz nasz
kanał YT
Zobacz kalendarz szkoleń
Zapytaj o cenę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź imię i nazwisko

CONTACT_ALERT_TYPE1

Wprowadź treść wiadomości

* - pola obowiązkowe

Wyślij formularz

X
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.