EN PL

Ręczne prace transportowe - nowe wymagania

powiększ

04.05.2017 r.

1 maja 2017 roku weszła w życie nowelizacja rozporządzenia ws. bhp przy ręcznych pracach transportowych. Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami.

Obowiązuje nowy tytuł nowelizowanego aktu prawnego - od 1 maja 2017 jest to rozporządzenie ws. bhp przy ręcznych pracach transportowych oraz innych pracach związanych z wysiłkiem fizycznym.

Zgodnie z nowo dodanymi zapisami, wydatek energetyczny netto niezbędny do wykonywania pracy związanej z wysiłkiem fizycznym, w tym z podnoszeniem i przenoszeniem przedmiotów, w czasie zmiany roboczej nie może przekraczać dla kobiet 5000 kJ, a przy pracy dorywczej 20 kJ/min. Wydatek energetyczny netto niezbędny do wykonywania pracy fizycznej związanej z podnoszeniem i przenoszeniem przedmiotów w czasie zmiany roboczej nie może przekraczać dla mężczyzn 8400 kJ, a przy pracy dorywczej 30 kJ/min.

Dodatkowo przy ręcznym przenoszeniu wprowadzono pojęcie obręczy barkowej - w stosunku do której ustalono obostrzony normatyw ciężkości podnoszonego ciężaru.

Zobacz szczegóły zmian:

Office 365
Zaloguj się
Zobacz nasz
kanał YT
Zobacz kalendarz szkoleń
Zapytaj o cenę

Wprowadź imię i nazwisko

Wprowadź poprawny e-mail

Wprowadź nr telefonu

Wprowadź imię i nazwisko

CONTACT_ALERT_TYPE1

Wprowadź treść wiadomości

* - pola obowiązkowe

Wyślij formularz

X
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.