Budowa największej elektrociepłowni gazowej w Polsce - kamień węgielny

7 września, 2015

W dniu dzisiejszym odbyło się wmurowanie kamienia węgielnego na budowie największej elektrociepłowni gazowej w Polsce – na terenie PKN ORLEN S.A.

Nasza firma na zlecenie SIEMENS (Generalnego Wykonawcy) prowadzimy Koordynację BHP całego projektu.

Czy wiesz że:

Koszt inwestycji wraz z umową na serwis urządzeń bloku to 1,6 mld zł. Produkcja energii elektrycznej i cieplnej rozpocznie się na przełomie 2017 i 2018 r. Nowa elektrociepłownia gazowa o mocy blisko 600 MWe zapewni dostawy energii na potrzeby całego kompleksu rafineryjno-petrochemicznego w Płocku, zaś nadwyżki będą sprzedawane Krajowemu Systemowi Energetycznemu. Będzie to najnowocześniejsza i najbardziej efektywna tego typu elektrownia w Polsce.

Jej sercem będzie turbina klasy „H”, której moc można porównać do mocy 1,2 tys. porsche 911 turbo. Posiada ona najwyższą efektywność energetyczną na świecie i jednocześnie zapewnia wysokie parametry ekologiczne przy spalaniu gazu w temperaturze ponad 1500 st. Waży blisko 400 ton i już niedługo będzie drogą wodną dostarczona z Niemiec do Polski. Najpierw popłynie na statku morzem, a następnie do Płocka na barce Wisłą. Tym samym elektrociepłownia w Płocku dołączy do czołówki nowoczesnych bloków gazowo-parowych świata. Obiekty tego typu powstały i są w fazie budowy m.in. w Niemczech, Korei, Turcji, Egipcie i USA (łącznie na całym świecie działa i jest zamówionych 75 turbin klasy „H” Siemensa).

Szukasz firmy, która z pełnym zaangażowaniem zajmie się wdrożeniem zasad BHP w Twojej firmie?

JESTEŚ W ODPOWIEDNIM MIEJSCU. Chcesz dowiedzieć się więcej temat naszych szkoleń, prezentacji czy dokumentów? Masz dodatkowe pytania w kwestii nadzoru BHP podczas realizacji projektu? Chcesz zlecić nam stałą i pełną obsługę w zakresie BHP lub masz pytania dotyczące naszych usług i tego, co możemy dla Ciebie zrobić? A może chcesz dołączyć do programu afiliacyjnego i potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami

Poznaj nowości na naszym
kanale YouTube
Sprawdź nasz YouTube
Zaloguj się do pakietu
Office 365
Zaloguj się
Dołącz do nas
na Facebooku
Nasz Facebook
Zaobserwuj nasz profil
na LinkedIn
Nasz LinkedIn
BHP Consulting
ul. Dworcowa 42, 09-402 Płock
Zadzwoń do nas
+48 24 263 45 69
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności