Ocena Ryzyka Zawodowego - zlecenie z Grupy Fiat

5 lipca, 2015

Otrzymaliśmy zlecenie na przeprowadzenie i udokumentowanie oceny ryzyka zawodowego dla ponad 100 stanowisk pracy w zakładzie CNH Polska Sp. z o.o.

Zakład produkcyjny w Płocku należy do Grupy Fiat, produkowane są w nim kombajny marek Case oraz New Holland.

Czy wiesz że zakłady z Grupy Fiat mają wdrożony system o nazwie ” World Class Manufacturing” w którym pierwszym podstawowym filarem jest bezpieczeństwo? 

Przeczytaj – dowiedz się więcej:

WCM ( World Class Manufacturing) jest systemem ciągłego doskonalenia w odniesieniu m. in. do bezpieczeństwa, kosztów, jakości, elastyczności, czy też poziomu obsługi klienta. WCM koncentruje się na poprawie wykorzystania obecnych zasobów bez ponoszenia dużych nakładów inwestycyjnych. Pierwszym głównym filarem w systemie WCM jest filar BHP „SAFETY„.

WCM - BHP Consulting

 

Taka filozofia podejścia do problemów produkcji, wypracowana wiele lat temu w USA i Japonii, jest obecnie najbardziej znana w przemyśle motoryzacyjnym (np. System Produkcyjny Fiata, Toyoty). Filar bezpieczeństwa zakłada wdrażanie zasad i podejście do problematyki BHP na podstawie siedmiu kroków:

WCM - siedem kroków - BHP Consulting

Siedem Kroków w Ulepszeniach

Krok 1:

Analiza wypadków i następująca po niej analiza przyczyn wypadków. Jakie są ich źródła i częstotliwość zdarzeń? Poznać fakty!

Krok 2:

Określić, jakie przeciwdziałania można wdrożyć celem wyeliminowania zagrożenia i wykorzenienia źródła zagrożenia. Zastosować przeciwdziałania horyzontalnie. Zaszczepić rozumienie ryzyka w innych częściach operacji, gdzie mogą mieć zastosowanie w podobnych obszarach.

Krok 3:

Ustalić standardy tymczasowe dla bezpieczeństwa wypisując wszystkie problemy bezpieczeństwa. Ustalić priorytety dla problemów według ich ważności i potencjalnych konsekwencji.

Krok 4:

Uwrażliwić wszystkich na istotność kwestii bezpieczeństwa. Wprowadzić kontrolę ogólną dla bezpieczeństwa. Wykorzeniać postrzeganie bezpieczeństwa jako problemu dotyczącego odpowiedzialnego za nie urzędnika. Szkolić ludzi w zrozumieniu na czym polega bezpieczeństwo i w jaki sposób mogą oni wpływać na własne bezpieczeństwo.

Krok 5 :

Autonomiczna kontrola bezpieczeństwa. Przejście do punktu, w którym wszyscy patrzą w krytyczny sposób na swoje własne otoczenie wyszukując zagadnień związanych z bezpieczeństwem i okazji do ich poprawy, jako że ci, którzy najlepiej potrafią chronić ludzi od wypadków są oni sami. Pracownicy powinni aktywnie szukać sposobów na poprawę bezpieczeństwa swojego środowiska pracy.

Krok 6:

Autonomiczne standardy bezpieczeństwa. Wyposażeni w wiedzę teoretyczną z zakresu tworzenia bezpiecznego środowiska pracy i w doświadczenie w przeprowadzaniu określonych kontroli bezpieczeństwa, pracownicy mogą opracować w grupach jakie chcą ustalić własne standardy dla bezpiecznego i pewnego środowiska pracy.

Krok 7:

W pełni wdrożony system zarządzania bezpieczeństwem przy osiągnięciu zera dla wypadków w ramach bezpieczeństwa.

 

Nasza oferta również  dotyczy wsparcia w działaniach wdrażanego systemu, ukierunkowania działań oraz wdrożenia mechanizmów wspierających opisywany system WCM

Szukasz firmy, która z pełnym zaangażowaniem zajmie się wdrożeniem zasad BHP w Twojej firmie?

JESTEŚ W ODPOWIEDNIM MIEJSCU. Chcesz dowiedzieć się więcej temat naszych szkoleń, prezentacji czy dokumentów? Masz dodatkowe pytania w kwestii nadzoru BHP podczas realizacji projektu? Chcesz zlecić nam stałą i pełną obsługę w zakresie BHP lub masz pytania dotyczące naszych usług i tego, co możemy dla Ciebie zrobić? A może chcesz dołączyć do programu afiliacyjnego i potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami

Poznaj nowości na naszym
kanale YouTube
Sprawdź nasz YouTube
Zaloguj się do pakietu
Office 365
Zaloguj się
Dołącz do nas
na Facebooku
Nasz Facebook
Zaobserwuj nasz profil
na LinkedIn
Nasz LinkedIn
BHP Consulting
ul. Dworcowa 42, 09-402 Płock
Zadzwoń do nas
+48 24 263 45 69
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności