#PracujęNieHejtuję - Akcja Społeczna

18 czerwca, 2020

Z całego serca popieramy i przyłączamy się do AKCJI SPOŁECZNEJ „Pracuję, Nie Hejtuję”, którą zorganizowały oddziały Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP.

To naprawdę ważny temat, bo problem hejtu jest wszechobecny. Dyskryminowanie, wykluczanie, zastraszanie to tylko niektóre formy jakie może przybierać. Ma to miejsce nie tylko w życiu prywatnym, ale także tym zawodowym.

Jak łatwo społeczeństwo potrafi z bohatera, np. z lekarzy, stojących na pierwszej linii frontu, zrobić obiekt hejtu?

Mówimy zdecydowane – NIE!

Szczególnie teraz, w okresie pandemii problem ten dotyka całych grup zawodowych: pracowników środowiska medycznego, górników, nauczycieli i ich bliskich. Akcja „Pracuję, Nie Hejtuję” ma na celu zwrócenie uwagi na poważny problem społeczno-psychologiczno-prawny, jakim jest hejt doświadczany przez pracowników w związku z epidemią koronawirusa oraz wdrażanie skutecznych działań antydyskryminacyjnych.

Jako przedstawicielom Służby BHP, powinno nam szczególnie zależeć na poczuciu bezpieczeństwa pracowników w środowisku pracy, zarówno w aspekcie zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Wspierajmy pracodawcę we wszelkich działaniach mających na celu ochronę pracowników przez niewłaściwym traktowaniem w miejscu pracy.

W jaki sposób możemy to robić ?

Jednym ze sposobów będzie udział w bezpłatnej e-konferencji „Pracuję, nie hejtuję”, która odbędzie się 22 czerwca 2020 r. o godz. 13.00.

Na problemie hejtu i poszukiwaniu akceptowalnych rozwiązań skupią się specjaliści z zakresu prawa, psychologii, negocjacji, medycyny i BHP. Podczas spotkania można będzie się dowiedzieć, jak pomóc ofiarom hejtu oraz poznać historie osób, które go doświadczyły. Wydarzenie poprowadzi redaktor Michał Olszański.

no nam szczególnie zależeć na poczuciu bezpieczeństwa pracowników w środowisku pracy, zarówno w aspekcie zdrowia fizycznego jak i psychicznego.

Wspierajmy pracodawcę we wszelkich działaniach mających na celu ochronę pracowników przez niewłaściwym traktowaniem w miejscu pracy.

Organizatorzy proszą o zgłoszenie udziału do 18 czerwca 2020 r. 

Poza tym organizatorzy informują jakie działania możemy jeszcze podjąć:

  •  Zamieścić materiały o akcji w widocznych miejscach w firmie.
  • Opublikować je w firmowych mediach społecznościowych (dostępne u Organizatora).
  • Wysłać mailing informacyjny do pracowników.
  •  Polubić profil akcji na Facebooku i udostępniać posty na swoim profilu z #PracujęNieHejtuję
  • Nagrać krótki (max. 30 sek.) film z informacją o sobie i powodzie wspierania akcji, a następnie opublikować go na swoim profilu na Facebooku oraz przesłać na adres: stophejt@ospsbhp.pl

Nie pozwólmy sobie na obojętność, czy cichą akceptację tego typu negatywnych zachowań!

Wspierajmy aktywnie!

 

Szukasz firmy, która z pełnym zaangażowaniem zajmie się wdrożeniem zasad BHP w Twojej firmie?

JESTEŚ W ODPOWIEDNIM MIEJSCU. Chcesz dowiedzieć się więcej temat naszych szkoleń, prezentacji czy dokumentów? Masz dodatkowe pytania w kwestii nadzoru BHP podczas realizacji projektu? Chcesz zlecić nam stałą i pełną obsługę w zakresie BHP lub masz pytania dotyczące naszych usług i tego, co możemy dla Ciebie zrobić? A może chcesz dołączyć do programu afiliacyjnego i potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami

Poznaj nowości na naszym
kanale YouTube
Sprawdź nasz YouTube
Zaloguj się do pakietu
Office 365
Zaloguj się
Dołącz do nas
na Facebooku
Nasz Facebook
Zaobserwuj nasz profil
na LinkedIn
Nasz LinkedIn
BHP Consulting
ul. Dworcowa 42, 09-402 Płock
Zadzwoń do nas
+48 24 263 45 69
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności