Przewodnik dla obcokrajowców

Wchodzisz ze swoim biznesem do Polski? Zakładasz w Polsce firmę lub oddział spółki? Będziesz zatrudniał pracowników? Ta publikacja jest właśnie dla Ciebie.

Przedsiębiorco!

Wchodzisz ze swoim biznesem do Polski? Zakładasz w Polsce firmę lub oddział spółki? Będziesz zatrudniał pracowników? Ta publikacja jest właśnie dla Ciebie. Sprawdź!

Poradnik dla przedsiębiorców zagranicznych dotyczący zatrudniania pracowników.

E-book, w którym w przystępny i zrozumiały sposób, wyjaśnimy Ci wszystko na temat Twoich obowiązków jako pracodawcy wobec zatrudnianych pracowników. Publikacja jest w języku angielskim.

Być może już teraz wiesz, że jest Ci ona niezbędna, ponieważ:

 • Oszczędzi Twój czas – mając pod ręką wszystkie potrzebne informacje, nie tracisz czasu na ich szukanie.
 • Pozwoli uniknąć frustracji związanej z barierą językową – wszystkie rozporządzenia na stronach rządowych są w języku polskim, a tłumacz nie zawsze dobrze sobie radzi z fachowymi terminami. Publikację masz w języku angielskim.
 • Będziesz wiedział, do kogo możesz się zwrócić w przypadku pytań, konsultacji, czy nieprzewidzianych zdarzeń – wewnątrz e-booka znajdziesz dane kontaktowe.

Możesz kupić e-book już teraz!

Lub czytać dalej, jeśli potrzebujesz więcej informacji, aby zdecydować się na zakup.

Co tak
właściwie zawiera e-book?
Czy jest
mi to potrzebne?
Nie potrzebujesz
go jeśli:
Co
obejmuje cena?

W naszym poradniku znajdziesz informacje, które wyjaśnią Ci wszystkie Twoje obowiązki wobec pracowników na każdym etapie ich zatrudnienia, czyli:

 • etapie rekrutacji,
 • przy podpisaniu umowy o pracę,
 • podczas gromadzenia obowiązkowej dokumentacji pracowniczej,
 • przy zapewnieniu pracownikom profilaktycznej opieki lekarskiej,
 • w przypadku konieczności przeprowadzenia szkoleń z zakresu bhp,
 • w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy,
 • w przypadku, gdy pracownicy będą mieli styczność z czynnikami i procesami pracy, stwarzającymi szczególne zagrożenie dla zdrowia,
 • w momencie wystąpienia wypadku przy pracy lub pojawieniu się choroby zawodowej,
 • w sytuacji przyznania odszkodowania,
 • w sytuacji wypłaty odprawy emerytalnej lub rentowej,
 • w przypadku, gdy zatrudniasz pracowników tymczasowych,
 • przy zapewnieniu odpowiedniej ochrony kobiet w ciąży i oraz uzyskaniu uprawnień rodzicielskich,
 • w przypadku urlopów pracowniczych i innych zwolnień od pracy,
 • przy wydaniu świadectwa pracy.

Wszystkie zawarte informacje są aktualne i wyjaśnione w przystępnej formie

Być może zadajesz sobie pytanie: czy na pewno jest mi to potrzebne? Z pewnością jest Ci potrzebna wiedza, która jest tam zawarta. Jako przedsiębiorca doskonale zdajesz sobie sprawę, że w świetle przepisów prawa, będąc pracodawcą, masz obowiązek znać przepisy o ochronie pracy, w tym przepisy oraz zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Po co? Z bardzo prostego powodu. Nawet jeśli część obowiązków związanych z zatrudnianiem i ochroną pracowników jest oddelegowana do pracowników wewnętrznych np. z działu kadr lub wyspecjalizowanych firm zewnętrznych np. szkolenia pracowników z zakresu BHP, to i tak odpowiedzialność za prawidłowy przebieg tych procesów leży po Twojej stronie. Szczególnie widać to w przypadku problemów z pracownikiem lub kontroli.

 • Masz już podobną publikację, do której w każdej chwili możesz sięgnąć – część z naszych klientów zamówiło u nas stworzenie tego typu publikacji w języku angielskim, napisanej pod kątem specyfiki ich firmy. Być może Ty również już o to zadbałeś.
 • Bez problemów wyszukujesz potrzebne Ci informacje oraz samodzielnie śledzisz zmiany w przepisach, jakie pojawiają się na stronach rządowych. Świetnie znasz język polski – wszystkie rozporządzenia są jedynie po polsku oraz wiesz które artykuły w jakich ustawach Cię obowiązują – potrzebne Ci informacje są porozmieszczane w różnych miejscach.
 • Po prostu znasz już wszystkie przepisy, które Cię obowiązują – przeszedłeś odpowiednie szkolenia i masz w swoim otoczeniu osoby, które w każdej chwili udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie pytania związane z Twoimi obowiązkami wobec pracowników, jakie Ci się pojawią.

Jeśli nie jesteś w tak komfortowej sytuacji, to ten e-book z pewnością Ci się przyda. Weź również pod uwagę, że jego koszt jest niewspółmiernie mały w porównaniu z kosztami, jakie mogą się pojawić w przypadku jakichkolwiek uchybień w stosunku do zatrudnianych pracowników.

 • E-book w formacie PDF.
 • Link do pobrania bezpłatnego formularza analizy stanu BHP w Twoim zakładzie pracy.
 • Gwarancję satysfakcji. Jeśli uznasz, że ten produkt nie spełnił Twoich oczekiwań, zwrócimy Ci poniesione koszty.

Warunki otrzymania produktu

Link do pobrania tej publikacji otrzymasz NATYCHMIAST po dokonaniu opłaty i zaksięgowaniu jej przez BHP Consulting.

W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji pod mailem:  pomoc@pogotowiebhp.com.pl

PS. Ponieważ zależy nam, by wszystkie nasze publikacje, szkolenia i kursy były użyteczne dla naszych Klientów, sukcesywnie je udoskonalamy. Dlatego jeśli chcesz podzielić się z nami swoją opinią na temat tego e-booka lub masz sugestię, co jeszcze możemy w nim umieścić lub zmienić, napisz do nas.

Kim jesteśmy i dlaczego napisaliśmy ten e-book?

BHP Consulting Agnieszka Brykała

Od ponad 17 lat świadczymy usługi w zakresie stałej obsługi, szkoleń i nadzoru BHP. W swoich szeregach mamy najlepszych fachowców: specjalistów BHP, specjalistów P.poż., czy auditorów. Działamy na terenie Polski, obsługując zarówno firmy rodzime, jak też zagraniczne.

Naszą misją jest pomagać pracodawcom w zapewnieniu odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa swoim pracownikom. Bardzo bliskie jest nam stwierdzenie Richarda Bransona, który powiedział, że w firmie najważniejsi są nie klienci, a pracownicy, bo jeśli zatroszczysz się o swoich pracowników, oni zatroszczą się o Twoich klientów.

Działając w tym duchu, bardzo dużo rozmawiamy z naszymi klientami, którzy dzielą się z nami swoimi sukcesami, problemami oraz opowiadają o swoich potrzebach. Te rozmowy są inspiracją do naszego rozwoju: wprowadziliśmy nowe formy szkoleń – oprócz szkoleń stacjonarnych mamy również szkolenia i kursy on-line, oraz na bieżąco tworzymy szablony dokumentów, prezentacje, czy publikacje, pomocne naszym klientom.

Tak też powstał ten e-book. Wielu z naszych zagranicznych klientów, mówiło nam, jak trudno jest im poruszać się w gąszczu polskich przepisów i ustaw. Jak bardzo przeszkadza im bariera językowa. Jak frustruje fakt, że zamiast zajmować się rozwojem firmy, muszą szukać potrzebnych informacji. A jeden z naszych klientów powiedział wprost, że marzy o takiej publikacji, w której miałby wszystko pod ręką. Więc ją napisaliśmy. Dziś jest już dostępna także dla Ciebie.

Szukasz firmy, która z pełnym zaangażowaniem zajmie się wdrożeniem zasad BHP w Twojej firmie?

JESTEŚ W ODPOWIEDNIM MIEJSCU. Chcesz dowiedzieć się więcej temat naszych szkoleń, prezentacji czy dokumentów? Masz dodatkowe pytania w kwestii nadzoru BHP podczas realizacji projektu? Chcesz zlecić nam stałą i pełną obsługę w zakresie BHP lub masz pytania dotyczące naszych usług i tego, co możemy dla Ciebie zrobić? A może chcesz dołączyć do programu afiliacyjnego i potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami

Poznaj nowości na naszym
kanale YouTube
Sprawdź nasz YouTube
Zaloguj się do pakietu
Office 365
Zaloguj się
Dołącz do nas
na Facebooku
Nasz Facebook
Zaobserwuj nasz profil
na LinkedIn
Nasz LinkedIn
BHP Consulting
ul. Dworcowa 42, 09-402 Płock
Zadzwoń do nas
+48 24 263 45 69
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności