Szkolenie BHP - zarządzanie pracą na wysokosci

29 lutego, 2016

W dniach 26-27 luty 2016 r. nasi pracownicy wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu „Zarządzanie pracą na wysokości”.

Szkolenie przeprowadziła firma ASCENT, której wykładowcy to certyfikowani instruktorzy IRATA.

Zakres szkolenia obejmował część teoretyczną i praktyczną polegającą na wspinaniu się po konstrukcjach na wysokość z wykorzystaniem Środków Ochrony Indywidualnej.

Kurs zaprojektowany został dla osób zaangażowanych w planowanie i nadzór prac prowadzonych na wysokości. Celem kursu było zapoznanie z normami, wymogami i zasadami bezpieczeństwa obowiązującymi podczas pracy na wysokości oraz zapoznanie z zasadami oceny ryzyka i doborem najbezpieczniejszej metody pracy na wysokości.
Podczas szkolenia nasi pracownicy zapoznali się także od strony praktycznej z typowym Sprzętem Ochrony Indywidualnej, jego poprawnym zastosowaniem oraz przepisami dotyczącymi przeglądów technicznych.

Całe szkolenie podzielone było na dwie części:

Teoria:
Przepisy dotyczące pracy na wysokości, kategorie pracy na wysokości, hierarchia metod pracy na wysokości, dobór ŚOI, wymagania sprzętowe oraz przeglądy techniczne, ocena ryzyka, siły działające w systemach ochrony przed upadkiem.

Praktyka:
Odpowiedni dobór ŚOI do zagrożeń i środowiska pracy, prawidłowe dopasowanie sprzętu, dobór prawidłowych punktów kotwiących, planowanie i budowa tymczasowych systemów ochrony, praca w ograniczeniu, praca w podparciu, praca z amortyzatorami upadku, budowa poziomych lin bezpieczeństwa.

Zobacz również:

Szukasz firmy, która z pełnym zaangażowaniem zajmie się wdrożeniem zasad BHP w Twojej firmie?

JESTEŚ W ODPOWIEDNIM MIEJSCU. Chcesz dowiedzieć się więcej temat naszych szkoleń, prezentacji czy dokumentów? Masz dodatkowe pytania w kwestii nadzoru BHP podczas realizacji projektu? Chcesz zlecić nam stałą i pełną obsługę w zakresie BHP lub masz pytania dotyczące naszych usług i tego, co możemy dla Ciebie zrobić? A może chcesz dołączyć do programu afiliacyjnego i potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami

Poznaj nowości na naszym
kanale YouTube
Sprawdź nasz YouTube
Zaloguj się do pakietu
Office 365
Zaloguj się
Dołącz do nas
na Facebooku
Nasz Facebook
Zaobserwuj nasz profil
na LinkedIn
Nasz LinkedIn
BHP Consulting
ul. Dworcowa 42, 09-402 Płock
Zadzwoń do nas
+48 24 263 45 69
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności