Szkolenie - koordynator ewakuacji i osoby wyznaczone do udzielania I pomocy

11 października, 2016

W dniu dzisiejszym przeprowadziliśmy szkolenie dla koordynatorów ewakuacji i osób wyznaczonych do udzielania I pomocy.
Szkolenie zrealizowaliśmy dla Rządowego Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie.

Zgodnie z Kodeksem Pracy obowiązkiem pracodawcy jest:

  • zapewnić środki niezbędne do udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zwalczania pożaru i ewakuacji pracowników,
  • wyznaczyć pracowników do: udzielania pierwszej pomocy, wykonywania działań w zakresie zwalczania pożarów i ewakuacji pracowników,
  • zapewnić łączność ze służbami zewnętrznymi, wyspecjalizowanymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, ratownictwa medycznego oraz ochrony przeciwpożarowej.

Działania te powinny być dostosowane do rodzaju i zakresu prowadzonej działalności, liczby zatrudnionych pracowników i innych osób przebywających na terenie zakładu pracy oraz rodzaju i poziomu występujących zagrożeń.

Program przeprowadzonego szkolenia obejmował:

  • Zagadnienia ogólne: Aspekty prawne pierwszej pomocy. Bezpieczeństwo ratownika. Elementy organizacji akcji ratowniczej i etapy działań na miejscu zdarzenia. Ocena ABC. Alarmowanie.
  • Ćwiczenia. Postępowanie w Nagłym Zatrzymaniu Krążenia (NZK). Praktyczne ćwiczenia z zakresu resuscytacji bezprzyrządowej. Uciskanie klatki piersiowej, prowadzenie wentylacji metodą usta-usta oraz z zastosowaniem środków ochrony osobistej (maski kieszonkowe, ustniki). Pierwsza Pomoc w przypadku utraty przytomności.
  • Warsztaty – Stany zagrożenia życia. Postępowanie ratownicze w napadzie drgawek i oparzeniach. Najczęstsze błędy i aktualne zalecenia.
  • Rola i zadania pracowników wyznaczonych do zwalczania pożarów i ewakuacji. Wymagania prawne. Zadania i obowiązki osób wyznaczonych do ewakuacji. Postępowanie pracowników po ogłoszeniu alarmu ewakuacyjnego. Zadania i obowiązki osób wyznaczonych do zadań w zakresie zwalczania pożarów. Zasady prowadzenia ewakuacji. Zasady użycia podręcznego sprzętu gaśniczego.

 

 

Szukasz firmy, która z pełnym zaangażowaniem zajmie się wdrożeniem zasad BHP w Twojej firmie?

JESTEŚ W ODPOWIEDNIM MIEJSCU. Chcesz dowiedzieć się więcej temat naszych szkoleń, prezentacji czy dokumentów? Masz dodatkowe pytania w kwestii nadzoru BHP podczas realizacji projektu? Chcesz zlecić nam stałą i pełną obsługę w zakresie BHP lub masz pytania dotyczące naszych usług i tego, co możemy dla Ciebie zrobić? A może chcesz dołączyć do programu afiliacyjnego i potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami

Poznaj nowości na naszym
kanale YouTube
Sprawdź nasz YouTube
Zaloguj się do pakietu
Office 365
Zaloguj się
Dołącz do nas
na Facebooku
Nasz Facebook
Zaobserwuj nasz profil
na LinkedIn
Nasz LinkedIn
BHP Consulting
ul. Dworcowa 42, 09-402 Płock
Zadzwoń do nas
+48 24 263 45 69
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności