Zabezpieczenie imprezy firmowej dla Shell Polska Sp. z o.o w historycznym budynku Reduta Banku Polskiego

7 października, 2022

Wszystko zaczęło się od pytania: czy macie Państwo w ofercie ochronę strażaka/pożarnika na event?

Tym pytaniem firma Shell Polska Sp. z o.o. zwróciła się do nas z prośbą o zabezpieczenie swojej imprezy z okazji 30-lecia firmy, która odbyła się 6 października 2022 roku w historycznym budynku Reduty Banku Polskiego. Z uwagi na fakt, że budynek nie posiadał systemu alarmowego ppoż, a jedynie podręczne środki gaśnicze i hydranty, naszym zadaniem było zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia w razie wystąpienia zagrożenia.

Zabraliśmy się do realizacji tego zlecenia na poważnie – odpowiednie zabezpieczenie imprezy firmowej jest kluczowe, aby uczestnicy mogli czuć się bezpiecznie i dobrze się bawić.

Zajęliśmy się zabezpieczeniem imprezy w dwóch obszarach: pod względem przeciwpożarowym oraz udzielenia pierwszej pomocy.

Co wchodziło w zakres naszych usług?

W kwestii zabezpieczenia wydarzenia pod względem ppoż.:

 • W przypadku wystąpienia zagrożenia pożarowego, podjęcie działań ratowniczo – gaśniczych, przy użyciu i wykorzystaniu dostępnego podręcznego sprzętu gaśniczego znajdującego się na terenie obiektu.
 • Ogłoszenie ewakuacji na wypadek zagrożenia i jej prowadzenie.
 • Powiadomienie służb ratowniczych na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia.
 • Zabezpieczenie imprezy przez 2 strażaków.

W kwestii zabezpieczenia wydarzenia pod względem pierwszej pomocy:

 • Podjęcie działań z zakresu dzielenia pierwszej pomocy, jeżeli wystąpi taka potrzeba.
 • Zabezpieczenie imprezy przez 2 Ratowników Medycznych, obecnych na miejscu w trakcie trwania całej imprezy.
 • Dostępna w pełni wyposażona karetka, która posiada takie samo wyposażenie jak karetka systemowa.
 • Wezwanie wsparcia służb medycznych, jeżeli nastąpi taka konieczność.

Dlaczego zapewnienie bezpieczeństwa na imprezie firmowej jest tak ważne?

 • Po pierwsze, zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy, jest najwyższym priorytetem. W przypadku pożaru lub innego zagrożenia szybka i właściwa reakcja może uratować życie lub zdrowie ludzkie.
 • Po drugie, dbałość o bezpieczeństwo podczas imprezy firmowej pozytywnie wpływa na wizerunek firmy, co może przyczynić się do zwiększenia zaufania klientów i partnerów biznesowych.
 • Po trzecie, przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony przeciwpożarowej oraz udzielania pierwszej pomocy jest wymogiem prawnym, co oznacza, że niedopełnienie tych obowiązków może skutkować sankcjami prawnymi.

Jak udała się impreza?

Wyśmienicie. Goście bawili się niemal do białego rana – na szczęście ani strażacy, ani ratownicy medyczni nie musieli interweniować. Otrzymaliśmy również ciepłe słowa uznania:

od Pana Bartka: Jesteśmy z Panią Agatą bardzo zadowoleni. Panowie medycy i strażacy byli bardzo profesjonalni. Na szczęście nie musieli interweniować. Bardzo dziękuję za pomoc oraz świetną organizację.

oraz Pani Agaty: Podłączam się pod podziękowania oraz tego, co napisał Bartek – panowie przesympatyczni, bardzo dyskretni aczkolwiek, jako, że sama ‘krążyłam’ prawie przez cały wieczór, to faktycznie widziałam ich w różnych częściach budynku – szczęśliwie na kontroli, a nie interwencjach. Bardzo dziękuję za super sprawną organizację.

Jeśli i Wy planujecie w najbliższym czasie imprezę firmową i chcielibyście ją zabezpieczyć pod względem ppoż i pierwszej pomocy zapraszamy do kontaktu.

Szukasz firmy, która z pełnym zaangażowaniem zajmie się wdrożeniem zasad BHP w Twojej firmie?

JESTEŚ W ODPOWIEDNIM MIEJSCU. Chcesz dowiedzieć się więcej temat naszych szkoleń, prezentacji czy dokumentów? Masz dodatkowe pytania w kwestii nadzoru BHP podczas realizacji projektu? Chcesz zlecić nam stałą i pełną obsługę w zakresie BHP lub masz pytania dotyczące naszych usług i tego, co możemy dla Ciebie zrobić? A może chcesz dołączyć do programu afiliacyjnego i potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z nami

Poznaj nowości na naszym
kanale YouTube
Sprawdź nasz YouTube
Zaloguj się do pakietu
Office 365
Zaloguj się
Dołącz do nas
na Facebooku
Nasz Facebook
Zaobserwuj nasz profil
na LinkedIn
Nasz LinkedIn
BHP Consulting
ul. Dworcowa 42, 09-402 Płock
Zadzwoń do nas
+48 24 263 45 69
Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności